امروز

پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

اطلاعیه مهم

طرح شهید صیاد شیرازی (بهره‌مندی دانش‌آموختگان برتر از تسهیلات خدمت نظام ‌وظیفه تخصصی)

 

 

به استناد تبصره ماده ۳ و تبصره ۳ ماده ۴ «آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان برتر دانشگاهی» مصوب هیئت‌امنای بنیاد ملی نخبگان در تاریخ 03/1۳/1394 و به‌منظور اجرایی سازی بند «الف (۳) از ماده ۴ آیین‌نامه مذکور و بر اساس دستورالعمل اجرایی نحوه ارائه تسهیلات و خدمات اداری به نخبگان، استعدادهای برتر و پژوهشگران (موضوع ابلاغیه شماره 2/۱۵/705/م/۴/ن مورخ 05/02/1387 ستاد کل نیروهای مسلح)، این شیوه‌نامه که به گرامیداشت یاد شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، با عنوان طرح شهید صیاد شیرازی» نام‌گذاری شده با هدف استفاده بهینه از فرصت خدمت مقدس نظام‌وظیفه برگزیدگان دانشگاهی داخل و خارج از کشور، برای حل مسائل دستگاه‌های مختلف کشور از یک‌سو و تسهیل شرایط خدمت آنان از سوی دیگر، تدوین شده است.

 

نکته 1: دانشجویان نیز در حین تحصیل در صورت دارا بودن حدنصاب امتیازات لازم بر اساس شیوه‌نامه، می‌توانند از تسهیلات این طرح بهره‌مند شوند.

 

نکته 2: متقاضیان پس از احراز نخبگی، برای گذراندن دوره آموزشی (30 روزه) به یکی از مراکز آموزشی شهید مدرس کرج و یا مرکز آموزشی 01 شهدای نزاجا معرفی می‌شوند؛ پس از دوره آموزشی، نخبه-وظیفه برای گذراندن دوره 24-14 ماه این طرح، به دانشگاه، شرکت و یا سایر ارگان‌ها در راستای رشته و تخصص و نیاز این ارگان‌ها معرفی خواهد شد.

نکته 3: متقاضی در صورت داشتن نامه اعلام نیاز از دانشگاه یا سایر سازمان‌ها و در صورت موافقت مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیرو‌های مسلح، به آن دانشگاه/شرکت/سازمان معرفی خواهد شد در غیر این صورت، مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیرو‌های مسلح، محل خدمت نخبه-وظیفه را مشخص خواهد کرد.

*منظور از خدمت، انجام کارهای پژوهشی و در راستای تخصص نخبه-وظیفه است.

 

متقاضی جهت بهره‌مندی از تسهیلات این طرح، با مراجعه به سامانه یکپارچه مدیریت نظام و اجتماعات نخبگان به نشانی (https://sina.bmn.ir/login)، پس از ثبت‌نام باید تمامی مدارک موردنیاز را آپلود و از منوی "ثبت درخواست-دانش‌آموختگان برتر- نظام‌وظیفه- نظام‌وظیفه دانشگاهی" درخواست خود را ثبت نمایند.

 

جهت دریافت متن کامل شیوه‌نامه و جدول امتیاز‌دهی، به لینک زیر مراجعه فرمایید:

 

https://bmn.ir/uploads/1/2022/Apr/13/sayad%20sh.pdf

 

دانشجو در حین تحصیل یا فارغ التحصیل می­توانند از این طرح استفاده کنند و همزمان با اتمام تحصیل کارت پایان خدمت سربازی را دریافت نمایند. در ضمن اگر در هنگام گرفتن طرح دانشجو بودید، هیچ مشکلی برای دفاع یا فارغ التحصیلی ایجاد نمی­شود.

برای دریافت و استفاده از این طرح باید مراحل زیر را طی کنید:

1- مراجعه به سایت زیر: این سایت قبلناً به نام ثریا بود ولی جدیدا به سامانه سینا تغییر پیدا کرده است.

https://sina.bmn.ir/login

در این مرحله، متقاضی باید در این سامانه ثبت نام کند و کلیه مدارک را بارگذاری نماید:

حتما باید فرم موافقت استاد راهنما را تکمیل نموده و بارگذاری نمایید. این فرم در قسمت ثبت نام موجود است و در هنگام ثبت نام باید دانلود شود.

2- در مرحله دوم، از گزینه ثبت درخواست، گزینه نظام وظیفه دانشگاهی را انتخاب می­کنید.

3- بعد از انجام درخواست مرحله به مرحله برای فردی که ثبت نام کرده است پیام و ایمیل می­آید تا در نهایت درخواست در کارگروه تخصصی تایید ­شود.

4- بعد از اینکه کارگروه طرح را بررسی و در صورت احراز شرایط علمی پذیرش کرد شما باید به بنیاد نخبگان استان مراجعه کنید. در این مرحله تمامی مدارک شناسایی، تحصیلی، مقالات و ... را به همراه خود داشته باشید. اگر دانشجوی دکتری هستید و مدارک را تحویل اداره فارغ التحصیلی دانشگاه داده اید برای کپی برابر اصل از مدارک اقدام کنید.

5- بعد از انجام این مراحل، بنیاد نخبگان استانی تاییده شما را صادر می­کند و طی چند روز شماره نامه معرفی به نیروی­های مسلح برای شما صادر می­شود و با مراجعه به سامانه سینا شماره نامه را بردارید و نزد خود نگه دارید. این کد یک بار قابل مشاهده است.

6- سپس در سایت مرکز نخبگان نیروی­های مسلح به آدرس زیر ثبت نام کنید. از این به بعد کار شما از طریق این سایت انجام می­شود.

http://mneb.ir/fa

7- بعد از ثبت نام باید به قسمت تشکیل پرونده مراجعه کنید و مدارک خواسته شده را با کدهای و روش­های خواسته شده پرینت و روی سی دی قرار دهید و به آدرس اعلامی پست کنید. حتما به کدگذاری فایل­ها دقت کنید. در سی دی، یک پوشه به اسم شماره ملی خودتان بسازید و مدراک را داخل آن قرار دهید.

8- سپس برای شما پیامک دوره آموزشی ارسال می­شود و باید به دوره آموزشی سربازی بروید.

9- بعد از آن به پلیس +10 مراجعه می­کنید و دفترچه سربازی ارسال می­کنید چون وضعیت سربازی شما از حالت مشمول به نخبه در حال تحصیل تغییر می­کند می­توانید دفترچه بگیرید و کاربر پلیس +10 می­تواند برای شما دفترچه صادر کند و نگران شروع و گذراندن دوره آموزشی نباشید.

10- در مرحله بعد شما یا باید نامه اعلام نیاز از یک دانشگاه مثل دانشگاه ارومیه را ارسال کنید یا توسط مرکز معرفی و جایابی خواهید شد. اگر نامه اعلام نیاز دانشگاه باشد معمولا طی چند روز شما را معرفی می­کنند و قرارداد شما شروع می­شود.

11- طول دوره سربازی شما 14-21 ماه است.

12- بسته به موسسه شما باید تعهدات این طرح... را انجام دهید.

کانال تلگرام بنیاد ملی نخبگان تمامی این موارد را دارد:

 

https://t.me/IrEliteMedX

 

هیراد عبقری

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده منابع طبیعی

140203071330

گروه آموزشی: 
دانشکده